Безпосередній об’єкт кримінального правопорушення, передбаченого ст. 281 КК України
Анотація
Стаття присвячена встановленню безпосереднього об’єкта кримінального правопорушення, передбаченого
ст. 281 Кримінального кодексу України, який визначено як суспільні відносини, що убезпечують польоти повітряних суден. Охарактеризовані структурні елементи вказаних суспільних відносин: предмет, суб’єкти та соціальний зв’язок. Предмет цих суспільних відносин – безпека польотів повітряних суден, яка є об’єктивно існуючим явищем – технічним станом, що характеризується відсутністю (в ідеалі) загроз і небезпек безпосередньо
життю і здоров’ю людей, а також власності й довкіллю, та факультативно іншим соціальним благам.
Суб’єктами зазначених суспільних відносин є держава (в особі відповідних уповноважених органів), підприємства
та організації, які не входять до транспортної системи України й які здійснюють польоти за допомогою повітряних суден, керівники та інші відповідальні службові особи цих юридичних осіб, федерації окремих видів транспорту, пілоти й члени екіпажу повітряних суден, а також інші особи, які не є працівниками повітряного транспорту, але виконують функції щодо убезпечення польотів повітряних суден, та пасажири. Соціальний зв’язок
полягає в діяльності суб’єктів цих суспільних відносин щодо убезпечення польотів повітряних суден або у їх соціальному статусі один щодо одного.
Висвітлені додаткові обов’язкові альтернативні об’єкти кримінального правопорушення, передбаченого
ст. 281 КК: за ч. 1 та ч. 3 – це суспільні відносини з охорони життя, здоров’я, власності та довкілля; за ч. 2
ст. – це суспільні відносини з охорони здоров’я, власності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 O.O. Квітка
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).