Індикатори якості кримінального процесуального законодавства, що регулює порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування
Анотація
Стаття присвячена дослідженню якості норм кримінального процесуального законодавства, якими регулюється порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування. На підставі визначення якості кримінального процесуального законодавства надається визначення якості норм, що регулюють порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування, яку пропонується розглядати як їх потенційну здатність забезпечити належну процедури подання, розгляду та вирішення скарги та відновлення правового становища, порушеного прийняттям незаконного рішення, вчиненням незаконної дії або бездіяльності. З метою оцінки якісних характеристик нормативного забезпечення інституту оскарження під час досудового розслідування виокремлюються індикатори якості кримінального процесуального законодавства, що регулює порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування. Такими індикаторами є: єдність судової практики, результативність застосування правових норм, відсутність рішень Конституційного Суду України, Європейського суду з прав людини щодо невідповідності норм, що регулюють оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування, Конституції України або Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Робиться висновок про необхідність вдосконалення чинного кримінального процесуального законодавства у частині забезпечення права особи на оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Дарина Ігорівна Клепка
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).