Використання методів реконструкції та моделювання в слідчій діяльності: постановка проблеми та співвідношення понять
Анотація
У статті визначаються та досліджуються спільні і відмінні ознаки методів реконструкції та моделювання. Враховуючи подібність алгоритмів застосування та форми вираження результату такого застосування методу реконструкції та методу моделювання, є необхідність у визначенні спільних і відмінних ознак зазначених методів, а також у встановленні співвідношення між ними. У статті встановлено, що метод реконструкції є різновидом методу моделювання, тобто зазначені методи співвідносяться як об’єкт та його різновид. Визначення спільних та відмінних ознак між реконструкцією та моделюванням має своїм наслідком більш ефективне застосування методу реконструкції під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, встановлення істини у справі та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності. Визначено особливості реконструкції як методу, а саме: реконструкція завжди має тільки ретроспективний характер; під час реконструкції відбувається відтворення відповідного об’єкта, а не створюється новий об’єкт; реконструкція є фундаментальною основою для проведення слідчих (розшукових) дій та розслідування злочину взагалі; процес проведення реконструкції має певний порядок, здійснюються у відповідності з методичними рекомендаціями певними суб’єктами.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 А. О. Григоренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).