Співвідношення засад гласності та фіксування судового провадження
Анотація
Стаття присвячена дослідженню проблемних питань співвідношення та законодавчої регламентації таких засад кримінального провадження, як гласність та фіксування судового провадження, які, зокрема, визначені й конституційними засадами судочинства. Проаналізовано співвідношення повного фіксування судового провадження технічними засобами (офіційного фіксування, що здійснюється судом) та фіксування судового провадження іншими особами із засадою гласності. В статті підкреслено, що фіксування судового провадження є самостійною засадою кримінального провадження та основною засадою судочинства, сприяє утвердженню законного та справедливого судового розгляду, виконує роль запобіжника від процесуальних порушень у ході закритого судового провадження, де засада гласності обмежена на законних підставах, виступає гарантією дотримання основних прав та законних інтересів учасників кримінального процесу під час судового провадження. Наведено аргументи на користь того, що фіксування судового провадження, будучи самостійною засадою кримінального судочинства, відіграє важливу роль у забезпеченні справедливої процедури на стадії судового провадження. В статті звертається увага на необхідність процесуальної регламентації порядку фіксування судового провадження, що, в свою чергу, має забезпечити високий рівень, дотримання прав, свобод і законних інтересів учасників судового провадження у кримінальному процесі та можливість відновлення цих прав у разі порушення.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Вікторія Володимирівна Березюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).