Підстави звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею особи на поруки
Анотація
Статтю присвячено проблемам теорії та практики, пов’язаним із підставами звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею особи на поруки, якими є щире каяття та клопотання колективу підприємства, установи, організації про передачу особи на поруки.
Встановлено низку питань, що супроводжуються відсутністю єдиного бачення їх вирішення у кримінально-правовій теорії та судовій практиці.
Зроблено висновок, що в установленні наявності або відсутності підстав такого звільнення суд у кожному випадку переважно керується власною правосвідомістю. Орієнтирами при цьому виступають відповідний рівень усвідомлення винним наслідків вчиненого та бажання спокутувати провину перед колективом відповідної юридичної особи, а також можливість останнього забезпечити реальне виправлення та перевиховання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 С. О. Муха
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).