Проблемні питання боротьби з домашнім насильством (за результатами опитування працівників правоохоронних органів Харківської області)
Анотація
У статті розглядаються результати анкетування працівників секторів превенції відділів та відділень поліції ГУНП в Харківській області щодо їх ставлення до криміналізації домашнього насильства, його публічності, винесення та реалізації термінового заборонного припису. Метою статті є дослідження думки працівників поліції для більш ретельного вивчення практичної сторони питання та вдосконалення заходів запобігання та протидії домашньому насильству.
У статті виділено прогалини, що існують на сьогодні в законодавстві, яке регулює питання запобігання домашньому насильству. Через недосконалість законодавчого забезпечення працівники поліції з обережністю ставляться до застосування термінового заборонного припису як до заходу протидії домашньому насильству. Така ситуація зумовлена й досі не вирішеним питанням щодо місця перебування кривдника у разі винесення йому такого припису.
Автор пропонує такі заходи для покращення ситуації запобігання та протидії домашньому насильству: усунути колізії в законодавстві, які перешкоджають поліцейським виконувати свої обов’язки зі здійснення заходів протидії домашньому насильству; створити притулки для кривдників за аналогією притулків для осіб, які постраждали від насильства; досягти нульової толерантності до домашнього насильства у суспільстві шляхом.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Ю. С. Лимаренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).