Окремі питання юридичної відповідальності за невиконання судових рішень слідчого судді
Ключові слова:
рішення слідчого судді, кримінальна процесуальна відповідальність, невиконання ухвали слідчого судді, неправомірна поведінка.Анотація
Стаття присвячена дослідженню юридичної відповідальності за невиконання ухвал слідчого судді. Виявлена неузгодженість норм кримінального, адміністративного та кримінального процесуального законодавства з цього питання. Кримінальна процесуальна відповідальність розглядається як окремий самостійний вид юридичної відповідальності, якій властиві усі загальні ознаки юридичної відповідальності, як то: застосування лише за порушення визначених законом обов’язків, нормативна закріпленість, настання для особи певних правообмежень, примусовість виконання. Автор висловлюється стосовно доцільності і законності застосування кримінальної процесуальної та кримінально-правової відповідальності за одне й те саме порушення – невиконання ухвал слідчого судді. При цьому, зважаючи на той факт, що йдеться про два різні види юридичної відповідальності, їх застосування за один і той самий проступок не суперечить чинному законодавству, оскільки відповідно до ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Виокремлені несприятливі правові наслідки, що настають для учасників кримінального провадження у разі невиконання рішень слідчого судді.Посилання
Bilokin R Kryminalno-protsesualna vidpovidalnist [Criminal proceduralliability] (Vydavnychyi tsentr «Kafedra» 2017) (in Ukrainian)
Vetrova G, Ugolovno-protsessualnaya otvetstvennost [Criminalprocedural liability] (Nauka 1987) (in Russian)
Kovriga Z Ugolovno-protsessualnaya otvetstvennost [Criminal proceduralliability] (Izdatelstvo Voronezhskogo Gosudarstvennogo Universiteta 1984) (inRussian)
Murzanovska A Kryminalno-protsesualna vidpovidalnist za Kryminalnymprotsesualnym kodeksom Ukrainy 2012 roku [Criminal Procedural Liability forthe Criminal Procedure Code of Ukraine 2012] (Vydavnychyi dim «Helvetyka»2018) (in Ukrainian)
Skakun O Teoriya gosudarstva i prava [Theory of Government andRights] (Kon-sum; Un-t vnutr del 2000) (in Russian)
Tatsii V, Borysov V, Tiutiuhin V, ( ed.) Kryminalnyi kodeks Ukrainy:naukovo-praktychnyi komentar [Criminal code of Ukraine: scientific andpractical commentary]. (Pravo 2013) t 2
Tihomirov Yu Teoriya kompetentsii [Competency theory] (Yustitsinform 2001)
Motovilovker Ya, ’Ugolovno-protsessualnaya otvetstvennostobvinyaemogo i ugolovno-pravovaya otvetstvennost vinovnogo’[Criminalprocedural responsibility of the accused and criminal liability of the guilty](1977) 1 Pravovedenie (in Russian)
Chechina N, Elkind P, ’Ob ugolovno-protsessualnoy i grazhdanskoyprotsessualnoy otvetstvennosti’ [On criminal procedural and civil proceduralliability](1973) 9 Sovetskoe gosudarstvo i pravo
Leyba O. A. ’Defekti krimInalnogo protsesualnogo zakonodavstva tazasobi Yih podolannya’ [Defects of criminal procedure legislation and ways toovercome them] (Candidate’s thesis, Natsionalnyi yuryd. un-t. im Ya Mudroho2019). (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 С Л Шаренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).