Щодо проблем перебування засуджених до позбавлення волі в дільниці карантину, діагностики та розподілу
Ключові слова:
програма соціально-виховної роботи, диференціація виконання покарання, індивідуалізація виконання покарання, дільниця карантину, діагностики та розподілуАнотація
Визначено особливості та правила перебування засуджених у дільниці карантину, діагностики та розподілу установ виконання покарань. Здійснено аналіз кримінально-виконавчого законодавства, що регламентує перебування засуджених у дільниці карантину, діагности та розподілу. Основними нормативно-правовими актами, що регулюють це питання, є Кримінально-виконавчий кодекс України 2003 р. та Положення про дільницю карантину, діагностики і розподілу, затверджене наказом Міністерства юстиції України від 4 листопада 2013 р. Кримінально-виконавчий кодекс як основний нормативно-правовий документ вищої юридичної сили, що регулює правовідносини у сфері виконання покарань, у ст. 95 визначає, що засуджені, поміщені в дільницю карантину, діагностики і розподілу, протягом чотирнадцяти діб піддаються повному медичному обстеженню для виявлення інфекційних, соматичних і психічних захворювань, а також первинному психолого-педагогічному та іншому вивченню. Зазначено, що індивідуалізація та диференціація виконання кримінального покарання як принципи виконання покарання відрізняються між собою та мають важливе значення при вторинній класифікації засуджених. Висвітлено основні аспекти розробки та реалізації індивідуальної програми соціально-виховної роботи із засудженим, що тримаються в дільниці карантину, діагностики та розподілу. Враховуючи особливості перебування засуджених в дільниці карантину, діагностики та розподілу, запропоновано її авторське визначення.Посилання
Izosimova, K. S., (2015). Pryiom i trymannia zasudzhenykh u dilnytsi
karantynu, diahnostyky i rozpodilu v koloniiakh minimalnoho rivnia bezpeky.
Naukovyi visnyk Khersonskoho derzhavnoho universytetu, 2015, issue 3, vol.
, pp. 127–130. [in Ukrainian].
Puzyrov, M. S., (2010). Pravove rehuliuvannia dyferentsiatsii ta
indyvidualizatsii vykonannia pokarannia u vydi pozbavlennia voli na pevnyi
strok. Visnyk Akademii mytnoi sluzhby Ukrainy. Seriia: Pravo, № 1, 137–142.
[in Ukrainian].
Kryminalno-vykonavchyi kodeks Ukrainy..Zakon Ukrainy. № 1129‑IV.
Verkhovna rada Ukrainy (2003). URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/
show/1129–15.
Polozhennia pro dilnytsiu karantynu, diahnostyky i rozpodilu
zasudzhenykh. Nakaz Ministerstva yustytsii Ukrainy, № 2300/5. Ministerstvo
yustytsii Ukrainy. (2013). URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1864–13.
Opanasenkov, O. I., (2009). Problemy zastosuvannia zaminy nevidbutoi
chastyny pokarannia bilsh miakym pokaranniam u period vykonanniavidbuvannia
pokarannia. Visnyk Kharkivskoho nats. un-tu vnutrishnikh sprav.
, № 3 (46). pp. 90–97. [in Ukrainian].
Reznichenko, H. S. (2009). Osoblyvosti vykonannia i vidbuvannia
pokarannia u vydi pozbavlennia voli stosovno zasudzhenykh zhinok. Extended
abstract of candidate’s thesis. Dnipropetrovsk [in Ukrainian].
Pavlov, V. H. (2015). Kryminalno-vykonavchi zasady zabezpechennia
personalom Derzhavnoi penitentsiarnoi sluzhby Ukrainy vykonannia pokaran
u vydi pozbavlennia voli. Zaporizhzhia [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 В В Карелін, О В Єрмак
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).