Віктимологічна характеристика фальшивомонетництва
Ключові слова:
фальшивомонетництво, віктимологічна характеристика, жертваАнотація
У статті на підставі результатів узагальнення судової практики за злочинами, передбаченими ст. 199 КК України, надано віктимологічну характеристику фальшивомонетництва. Проаналізовано соціально-демографічні показники осіб, які потерпіли від указаних злочинів, зокрема: стать, вік, громадянство, національність, освітній рівень, місце роботи, наявність власної родини, дітей тощо. Виділено низку типових форм віктимної поведінки жертв фальшивомонетництва: неуважність під час розрахунку за придбані товари готівкою; нерозбірливість покупців низькоякісної дешевої сфальсифікованої алкогольної продукції; намагання підприємців отримати додаткові прибутки за рахунок реалізації дешевих сфальсифікованих алкогольних й тютюнових виробів; нерозбірливість покупців низькоякісних дешевих сфальсифікованих тютюнових виробів. На підставі узагальнення соціально-демографічної характеристики таких осіб, а також виділення найбільш поширених форм їх віктимної поведінки створено загальний віктимологічний портрет жертви сучасного фальшивомонетництва в Україні: це – жінка віком 41–50 років із загальною середньою освітою, громадянка України, українка, працює продавцем, одружена, має одну дитину. Внаслідок власної неуважності під час здійснення розрахунку із злочинцем-покупцем одержує підроблені гривні, про що повідомляє органи поліції.
Посилання
Kryminolohiia. V. V. Holina, B. M. Holovkin [Eds.] (2014). Kharkiv: Pravo [in Ukrainian].
Kolodiazhnyi, M. H. (2010). Nasylnytski vymahannia maina v Ukraini: kryminolohichna kharakterystyka, determinatsiia ta zapobihannia. V. V. Holina (Ed.). Kharkiv: Pravo [in Ukrainian].
Ryvman, D. V. (2002). Krymynalnaia vyktymolohyia. Sankt-Peterburg: Piter [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 О І Михалік
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).